System szkoleniowy

Założenia programowe są proste. Produktem finalnym kursu podstawowego ma być ukształtowany strzelec, który trafia w miarę tam, gdzie chce, ma podstawową wiedzę o tym, jak strzelać i bardzo szeroką wiedzę o tym, czego nie umie, nie wie i co musi trenować. Właśnie zaczyna nabywać nawyków ruchowych, kształtować pamięć mięśniową i w w miarę powtarzalny sposób zgrywa przyrządy celownicze. W małym palcu ma zasady bezpieczeństwa, BLOS recytuje obudzony o 3 w nocy, sprawdzając jednocześnie stan broni, którą czule przez sen i poduszkę tulił do policzka. Na wszystkich spodniach, marynarkach i innych elementach garderoby ma wyrysowane punkty indeksowe dla kabury i ładownic, a ściany w domu właśnie przemalował na biało, żeby mieć dobry kontrast dla muszki i szczerbinki przy treningu bezstrzałowym.

SZCZEGÓŁY:

Kurs strzelectwa praktyczno – obronnego

Szkolenie jest skierowane do osób, które chcą nabyć umiejętności związane z defensywnym użyciem broni palnej. Zapraszam też osoby, które chciałyby dowiedzieć się czegoś o strzelectwie, broni i być może załapać strzeleckiego bakcyla. Szkolenie ma na celu nauczenie strzelca podstaw strzelectwa praktyczno – obronnego i przygotowanie go do włączenia takich umiejętności do technik samoobrony, jak również przygotowanie do udziału w zaawansowanych szkoleniach Force on Force.

W szkoleniu uczestniczy od 2 do 4 osób, więc szkolenie jest kameralne, a zachowanie bezpieczeństwa jest priorytetem.

W czasie zajęć  wykorzystywane są pistolety szkoleniowe Walther PPQ M2, działające w systemie T4E, na dzień dzisiejszy najbliższe w działaniu i obsłudze broni palnej, jednocześnie nie podlegające ograniczeniom co do miejsca ich użytkowania. Pozwala to na prowadzenie i aranżację ćwiczeń w miejscach, odpowiadających realiom występowania zagrożenia. Do ćwiczeń z zakresu składania i rozkładania oraz konserwacji broni wykorzystywane są pistolety szkoleniowe Colt 1911.

Na każdym szkoleniu uczestnik oddaje minimum 500 strzałów. Tak duża liczba powtórzeń ma ukształtować nawyki ruchowe oraz pamięć mięśniową strzelca, a także przygotować go do automatycznego wykonywania czynności, związanych ze strzelaniem. Na każdych zajęciach omawiane są elementy psychologii samoobrony. Celem jest przygotowanie strzelca do świadomego wdrożenia i realizacji cyklu OODA w trakcie prowadzonych działań bojowych oraz niezawodnego działania w ekstremalnych sytuacjach.

Każdy szkolony musi pozytywnie zaliczyć sprawdzian teoretyczny i praktyczny ze znajomości zasad bezpieczeństwa oraz czynności manualnych.
Po zapoznaniu z ww. zasadami oraz pozytywnym zaliczeniu sprawdzianu
użytkownik broni całkowicie odpowiada za swoje postępowanie w zakresie
posługiwania się bronią.

Poziom 1. Zagadnienie wiodące:
Zgrywanie przyrządów celowniczych. Akceptacja przemocy w samoobronie.
Teoria:
BLOS – zasady bezpieczeństwa
Budowa i działanie broni
Rozkładanie, składanie i konserwacja broni
Podstawy strzelania

Praktyka:
– wydanie oporządzenia taktycznego, ochronnego i broni,
– sprawdzenie broni,
– załadowanie, przeładowanie, rozładowanie broni,
– podstawowa postawa strzelecka – stojąca
– dobycie i podstawy chwytu broni
– strzelanie 

Poziom 2. Zagadnienie wiodące:
Chwyt broni.  Praca na języku spustowym. Świadomość sytuacyjna: Cykl Boyde’a.

Poziom 3. Zagadnienie wiodące:
Ciąg kaburowy. Świadomość sytuacyjna: Kod kolorów Coopera.

Poziom 4. Strzelania dynamiczne w ruchu, wprowadzenie do Force on Force. Świadomość sytuacyjna: Gra terenowa – wyznaczanie linii bazowej, identyfikacja zagrożenia.