Wyposażenie

Wszystkie szkolenia strzeleckie prowadzone są z wykorzystaniem jednostki szkoleniowej Walther PPQ M2, pracującej w systemie T4E. Materiał w zakresie obsługi, budowy i konserwacji broni przeprowadzany jest na replikach ASG modelu COLT 1911.

System ten został zaprojektowany i wdrożony do produkcji w Stanach Zjednoczonych jako odpowiedź na zapotrzebowanie na broń treningową do walk na krótkich dystansach oraz w środowisku miejskim.

Użytkowany w trakcie treningów i szkoleń pistolet to dokładna – zarówno wymiarowo jak i wagowo – replika Walthera PPQ 2. generacji. Z technicznego punktu widzenia pistolet ten jest wiatrówką, miotającą okrągłe, gumowe pociski w kalibrze 10,9 mm., zasilaną 12 gramowym nabojem CO2, który umieszczony jest w magazynku wymiennym o pojemności 8 kul. Bez szczególnego wnikania w szczegóły techniczne można powiedzieć, że od strony obsługi i zachowania pistolet ten jest bardzo zbliżony do oryginału – system Blow-Back pozwala odczuć strzał, a zamek pozostaje w tylnym położeniu po wyczerpaniu amunicji. Zespolony magazynek, zawierający zarówno nabój gazowy jak i amunicję, również nie odbiega wymiarami i wagą od magazynka bojowego.

Potencjał treningowy omawianego urządzenia ujawnia się już na etapie planowania szkoleń – Niezależnie, czy w planach jest trening CQC w pomieszczeniach, czy Force on Force na parkingu lub w galerii handlowej, czy też po prostu robimy rekonstrukcję pojedynku z klasycznego westernu, zajęcia można przeprowadzić w miejscach, najbardziej zbliżonych do lokalizacji potencjalnych wydarzeń. W żadnym wypadku nie jesteśmy związani obowiązkiem prowadzenia strzelań na strzelnicy.

Ze względu na fakt, że replika Walthera od oryginału różni się w sposób uniemożliwiający jej rozłożenie, część szkolenia w zakresie budowy, obsługi i konserwacji broni prowadzona jest na replikach ASG pistoletu COLT 1911, które rozkłada i składa się identycznie jak palny oryginał.

Oryginał vs. Airsoft: